top of page

PŘÍBĚH RAMENCRAFT

Příběh RAMENCRAFT se začal psát v době, kdy se Milan Tarabík, muž č.1 našeho týmu, ještě jako kluk přihlásil na karate a potkal japonského mistra, který v něm probudil doslova uragán nadšení pro Japonsko, japonskou kulturu, samuraje, samurajské meče.
Postupem času se přidala i japonská gastronomie.

 

Od té doby uteklo mnoho vody v řece, snědlo se po celém světě mnoho, méně čí více kvalitních, ramen polévek a Milan nasbíral bohaté zkušenosti v gastronomickém oboru. Někde vzadu v hlavě ale stále byla myšlenka na autentickou japonskou ramen provozovnu. Nic velkého, spíše takové bistro.

Když si něco hodně přejete, přijde to. A přišla i nabídka na prostor, kde už vlastně vysněné bistro dávno mělo být.

MILUJEME RAMEN A
V DUŠI JSME POŘÁD
KLUCI, CO VYROSTLI
NA SAMURAJÍCH 
A NINTENDU.
gameboy-iba.webp
URAGÁN NADŠENÍ PRO JAPONSKO, JAPONSKOU KULTURU, SAMURAJE, SAMURAJSKÉ MEČE I JAPONSKOU GASTRONOMII.
milan-1-jp-2.webp

Milujeme ramen! V duši jsme ale pořád kluci, co vyrostli na samurajích a Nintendu. Zjistili jsme, že ramen není to jediné, co nás na Japonsku a jeho kultuře fascinuje. Přišli jsme na to, že máme něco společného už od dětských dob, kdy jsme byli ohromení japonskou tradicí i POP kulturou. Dnes nás svými kostičkovanými světy inspirují i naše děti. Proto vznikl RAMENCRAFT.


Jak ale může zkušený český gastronom vést autentický japonský podnik? Místo, kde bude ramen chutnat i vypadat jako v Japonsku, kde kuchaři uvaří ramen pokaždé stejně dobře? Místo, kde se po otevření dveří ocitnete v zemi vycházejícího slunce a dostanete chuť na ramen?

Netrvalo dlouho a v týmu RAMENCRAFT jsme přivítali Mr. Shogo. Zkušeného mistra ramen, který už nějakou dobu žije v České republice. Mluví dobře japonsky, anglicky a málo česky.

Za mnoho let praxe má rameny nachutnané a už jen podle vůně dokáže identifikovat chybu.
 

Následovalo nekonečné množství ochutnávek, kdy Milan s týmem našich kuchařů vařili za dohledu Mr. Shogo rameny do zblbnutí.

 

Pozorovat, jak se český kuchař Jirka, který má jen základy angličtiny, domlouvá s japonským mistrem, byla často velká legrace. Ale po 33. ochutnávce, kdy to stále nebylo ono, Mr. Shogo řekl, že končí. Že s naším projektem nemůže své jméno spojit.

„POTŘEBUJEME JAPONCE!“ ZAZNĚLO NA JEDNÉ Z PORAD. 
Shogo.webp
ramen-ako-japan-blur.webp
„NÁŠ RAMEN JE SKUTEČNĚ AUTENTICKÝ.“

Rána pod pás? Ne, spíš motivace do další práce! „Mistře Shogo, dejte tomu ještě šanci, zvládneme to!“ Slíbili jsme a šli vařit. Ramen, ramen, ramen a ramen.
 

V prosinci 2023 jsme dostali od Mr. Shogo zelenou. Náš ramen je skutečně autentický a můžeme s ním do světa.

Celý proces příprav, designování, stavebních úprav, testování trval dva roky a my můžeme RAMENCRAFT v lednu 2024 otevřít.

Přijďte se za námi podívat.

ありがとう

bottom of page